Dnes je 09.12.2022, svátek má Vratislav

VOLEJBAL

Volejbal v Mohelně má mnoholetou tradici. Po řadě slabých let, kdy se nám nedařilo počet aktivních hráčů zvyšovat (naopak se snižoval), jsme na podzim roku 2016 uspořádali ve škole nábor a výsledky byly překvapující. Nabrali jsme 17 nových volejbalistů a to číslo ještě nemusí být konečné.

Nováčky trénujeme pravidelně každý pátek, my starší se scházíme v sobotních večerních hodinách. V průběhu podzimu až jara využíváme tělocvičnu, kterou si hradíme z vlastních zdrojů, v průběhu léta pak využíváme hřiště před sokolovnou. Každoročně pořádáme letní turnaj v sokolovně s pohoštěním, na který zveme oddíly z Dukovan, Luk nad Jihlavou, Třebíče a případné další. Účastníme se turnajů pořádaných jinými jednotami, pravidelně např. letního a podzimního turnaje v Brtnici.

Hned od rána necítíl jsem se zdráv a při západu slunce mi začal být venkoncem nepěkně. Začínala u mne jakási horečka. Kromě toho jsem byl celý den na nohou a hodně mne to unavilo. K večeru, před západem slunce jsem se šel trochu projít. Celá ulice, zalita ostrým světlem, najednou vzplála. Všechny domy jako by najednou prokoukly. Šedivé a špinavě zelené barvy ztratí na okamžik svou pochmurnost; jako by se duše rozjasnila. Nová tvářnost, nové myšlenky...Je kupodivu, co udělá jediný sluneční paprsek s duší člověka! (F. M. Dostojevskij)